Szczytny-cel.pl pomaga ofiarom wypadków samochodowych

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwiec 2021

Co łączy CEWIK oraz portal szczytny-cel.pl? Z pewnością będzie to gotowość do niesienia pomocy! Ta wspólna idea nas zbliżyła i sprawiła, że fundacja została naszym oficjalnym partnerem.

Jak pomaga szczytny-cel?

Nie tylko wypadki komunikacyjne chodzą po ludziach, ale także szereg innych zdarzeń losowych, których często nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jedno jest pewne – jeżeli nas lub naszych bliskich dotknęły skutki wypadku, choroby lub innego tragicznego wydarzenia, to warto szukać pomocy. I taką pomoc oferuje właśnie szczytny-cel. Zaledwie kilka kliknięć na portalu wystarczy, aby założyć zbiórkę, której fundusze będziemy mogli przeznaczyć na wybrany dla nas cel. Wszyscy, którzy nie czują się na siłach, aby tego dokonać, mogą powierzyć to zadanie Opiekunom portalu. Są to specjalnie wyznaczone osoby, które będą odpowiedzialne za przygotowanie i opublikowanie naszej zbiórki. Po jej zatwierdzeniu będzie ona widoczna na portalu, gdzie każdy będzie mógł dorzucić swoją cegiełkę do wspólnego większego celu.

Szczytny-cel a ofiary wypadków

Niestety na drogach nie zawsze jest bezpiecznie i prawdopodobnie nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ciężkich obrażeń można doznać w wyniku wypadku samochodowego. Koszty rehabilitacji, niezbędnego sprzętu, zakup drogich leków, protez czy wózka inwalidzkiego stanowią potężne sumy i niemal niemożliwe jest ich pokrycie z własnej kieszeni, czy nawet z pomocą najbliższych. Spory z ubezpieczycielem o wypłatę odszkodowania na leczenie i rehabilitację mogą trwać miesiącami. Często z ich strony usłyszymy decyzję odmowną, a w niektórych przypadkach takie odszkodowanie zwyczajnie nie przysługuje. Nie ulega wątpliwości, że są momenty, w których w grę wchodzi zdrowie i życie nasze lub naszych bliskich. Takie sytuacja wymagają pełnej mobilizacji i spożytkowania całej energii na niesienie im ratunku i wsparcia. Właśnie tego możemy dokonać za pośrednictwem portalu szczytny-cel oraz z pomocą rzeszy darczyńców, którzy są gotowi wspomóc bezinteresownymi datkami.

Zbiórka, której możesz zaufać

Jak wspomnieliśmy, nad portalem czuwają Opiekunowie, których zadaniem jest także weryfikowanie autentyczności zgłoszeń i tożsamości potrzebujących. Doglądają oni zbiórek i działają na wielu płaszczyznach, także sprawdzając nadesłaną dokumentację medyczną. Dzięki zastosowaniu takich procedur darczyńcy mogą mieć pewność co do tożsamości organizatorów oraz tego, że wszystkie opisane w zbiórkach problemy są w pełni wiarygodne. O wpłacone środki nie muszą się również martwić potrzebujący, ponieważ wszelkie zgromadzone fundusze zostaną do nich bezpiecznie przekazane i przybliżą do realizacji wyznaczonych celów. Co najważniejsze, po każdej zbiórce należy złożyć sprawozdanie, w jaki sposób wpłacone środki zostały wykorzystane. Wówczas darczyńcy mają realny wgląd w efekt leczenia, terapii czy odbudowy domu. Jest to sytuacja, w której wszyscy zyskują – albo zdrowie, życie lub dach nad głową, albo satysfakcję z udzielonej pomocy.

Naturalna chęć niesienia pomocy

Większość osób pozostaje naprawdę wrażliwa na ludzkie cierpienie, co napawa bardzo dużym optymizmem! I nie jest to niczym niepoparte stwierdzenie, ponieważ stoją za nim konkretne liczby. Ponad połowa dorosłych Polaków zadeklarowała bowiem, że czynnie wspiera akcje charytatywne. A pomagać warto na każdy możliwy sposób. Minimalna kwota, którą można wspomóc potrzebujących na portalu szczytny-cel, to 5 złotych. Ta niewielka suma może stać się częścią pokaźnej całości, która w przyszłości uratuje komuś życie. Zbiórki warto także wspomagać w sposób niematerialny. Każda forma ich promowania i udostępniania sprawia, że informacja o potrzebujących trafia do coraz szerszego grona odbiorców. Takie działanie to także aktywna pomoc i przybliżanie do osiągnięcia wyznaczonego szczytnego celu.

Kogo jeszcze mogę wspomóc?

Aktualnie na portalu wesprzeć można dzieci i dorosłych, którzy czekają na kosztowe leczenie czy rehabilitację. Wśród osób czekających na naszą cegiełkę znajdują się również osoby, które w wyniku pożaru straciły nie tylko dach nad głową, ale i wszystkie rzeczy niezbędne do życia i codziennego funkcjonowania. Nie ulega jednak wątpliwości, że na pomoc zasługuje każdy poszkodowany. Naszym czworonogom również może przydarzyć się nieszczęśliwy wypadek. W końcu na drodze nie brakuje nieostrożnych kierowców, a wyniku wypadku nie tylko my, ale i nasi pupile mogą zostać ranni czy potrąceni przez samochód. I z pewnością nie są to przypadki jednostkowe, a wydarzenia, które dzieją się na drogach każdego dnia. Co więcej, zwierzętom domowym równie często diagnozuje się choroby wymagające podjęcia długotrwałego i kosztownego leczenia. Dobra wiadomość jest taka, że szczytny-cel planuje rozszerzyć zakres swojej działalności i już wkrótce będziemy mogli wesprzeć lub zorganizować zbiórkę na rzecz naszego pupila. Jeżeli natomiast wolelibyśmy wspomóc konkretną organizację, możemy zrobić to również za pośrednictwem portalu. Po podaniu danych wybranej fundacji sami zdecydujemy, czy wolimy przekazać jej jednorazową darowiznę, czy może jesteśmy gotowi wspierać ich comiesięczną stałą kwotą.

Działania instytucji takiej jak Szczytny cel doskonale uzupełnia usługi świadczone przez Cewik - Centralną Ewidencję Wypadków i Kolizji, ponieważ jest to również forma niesienia pomocy.

Podobne wpisy
Jeśli masz pytania to zapraszamy do kontaktu pod ogólnokrajowym numerem infolinii
Koszt za minutę wg. stawek operatora
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.